Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/aqua-slim.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Izolacja antybiotykoopornej bakterii Salmonella z detalicznych produktów mięsnych ad 5 – Klinika endometrium
Skip to content

Izolacja antybiotykoopornej bakterii Salmonella z detalicznych produktów mięsnych ad 5

2 lata ago

540 words

Zidentyfikowano sześć klastrów (oznaczonych od do 6). Turk oznacza indyka, Chic kurczaka i Typh. typhimurium. Litery od a do f wskazują marki mięsa. Spośród 45 izolatów 36 różnicowano za pomocą elektroforezy żelowej w polu pulsacyjnym. Jeden izolat serotypu Agona S. enterica był nieulotny. Ogółem zidentyfikowano osiem typów elektroforezy w żelu elektroforetycznym pulsacyjnym (od A do H) i sześć klastrów (rysunek 1). Dziewięć nadających się do izolacji izolatów serotypu agonistycznego S. enterica pochodziło z trzech szczepów (typy A, B i C) i miało pięć wzorów elektroforetycznych. Pięć izolatów typu A serotypu agonistycznego S. enterica było opornych na te same dziewięć antybiotyków, podczas gdy trzy izolaty typu C były oporne tylko na trzy. Te trzy izolaty miały identyczne wzory elektroforetyczne i zostały odzyskane z jednej próbki zmielonej wieprzowiny i dwóch próbek mielonego indyka zakupionych w różnych datach pobierania próbek z różnych sklepów spożywczych. Jeden izolat serotypu Agona S. enterica był wrażliwy na wszystkie 17 antybiotyków i był jedynym szczepem zaklasyfikowanym jako typ B.
13 izolatów serotypu Stambułu S. enterica pozyskano z dwóch marek zmielonego kurczaka i utworzono pojedynczy szczep (typ D) z trzema blisko spokrewnionymi wzorami w elektroforezie żelowej w pulsującym polu (Figura 1). Dziesięć z tych izolatów miało ten sam wzór (typ D1). 13 izolatów odzyskano z dwóch sklepów w pięciu datach próbkowania. Cztery izolaty odczytu serotypu S. enterica zostały wyizolowane z indyka z dwóch sklepów w dwóch datach i miały podobne wzorce elektroforetyczne.
Cztery izolaty serotypu DT104 S. enterica typhimurium miały identyczne wzory (wszystkie były typu F1), które różniły się od wzorca serotypu typhimurium DT104b (typ F2) pojedynczym pasmem, wskazując na bliskie podobieństwo. Dwa izolaty serotypu typhimurium DT208 pochodziły z próbek mielonego kurczaka uzyskanych z tego samego sklepu w tym samym dniu i miały ściśle pokrewne wzory (G1 i G2) i identyczne fenotypy oporności. Dwa izolaty serotypu orionu S. enterica odzyskano z kurczaka i indyka z tego samego sklepu i miały identyczne wzory na elektroforezie żelowej w polu pulsacyjnym (typ H).
Dyskusja
W tym badaniu 20 procent próbek mięsa mielonego z supermarketów w większym Waszyngtonie było skażonych 13 serotypami salmonelli. Szczególne znaczenie ma izolacja odpornej na ceftriakson salmonelli oraz odpornych na wiele leków szczepów S. enterica serotyp typhimurium typu DT208 i DT104. Ten ostatni może powodować ciężką chorobę i zwykle jest oporny na ampicylinę, chloramfenikol, streptomycynę, sulfonamidy i tetracyklinę.21 Liczba przypadków zakażenia serotypem typhimurium DT104 wzrosła w wielu krajach.22-25 Retrospektywne badanie zakażeń S. enterica serotyp typhimurium przez Centers for Disease Control and Prevention ujawnił, że odsetek izolatów opornych na ampicylinę, chloramfenikol, streptomycynę, sulfonamidy i tetracyklinę wzrósł z 0,6 procent w okresie od 1979 r. do 1980 r. do 34 procent w 1996 r.4 Serotyp typhimurium DT104 został zidentyfikowany w wielu produktach spożywczych, w tym wołowinie, wieprzowinie, drobiu i niepasteryzowanych produktach mlecznych, a jego obecność jest spowodowana powszechnym klonalnym rozpowszechnianiem izolatów opornych na wiele leków.24,26,27 Przenoszenie tego serotypu przez żywność zostało dobrze udokumentowane, a kilka ognisk obejmowało spożycie skażonego mięsa i produktów mlecznych o r kontakt z bydłem.22,28-31 Izolacja S
[hasła pokrewne: aromatyzacja testosteronu, żyj chwilą po angielsku, porencefalia mózgu ]
[patrz też: schizofrenia prosta, samokrytycyzm, aquaslim ]

0 thoughts on “Izolacja antybiotykoopornej bakterii Salmonella z detalicznych produktów mięsnych ad 5”