Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/aqua-slim.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Badanie kliniczne beta-karotenu mające na celu zapobieganie rakowi podstawnemu i rakom płaskonabłonkowym skóry ad – Klinika endometrium
Skip to content

Badanie kliniczne beta-karotenu mające na celu zapobieganie rakowi podstawnemu i rakom płaskonabłonkowym skóry ad

2 lata ago

487 words

Podczas trzech lat rekrutacji zidentyfikowaliśmy 5232 osoby, których dokumentacja medyczna wskazała, że mogą kwalifikować się do nauki. Z tego 706 (13 procent) nie mogło się skontaktować, a 2468 (47 procent) odrzuciło nasze zaproszenie do rejestracji. Uznano, że kolejne 75 osób (1 procent) nie kwalifikuje się do udzielenia wywiadu lub badania, a 15 przypuszczalnie kwalifikujących się pacjentów nie zostało zapisanych z nieokreślonych powodów. Łącznie 1968 osób (38 procent wszystkich początkowo zidentyfikowanych) rozpoczęło miesięczny okres testowania z zastosowaniem placebo w celu oceny ich gotowości i zdolności do przestrzegania protokołu badania. Po upływie jednego miesiąca 163 (8 procent) opuściło badanie, ponieważ straciło zainteresowanie kontynuowaniem lub ponieważ personel badawczy stwierdził, że jest mało prawdopodobne, aby zastosować się do schematu badania (zazwyczaj dlatego, że przyjmowali oni mniej niż 80 procent zalecanego placebo). kapsułki). Pozostałe 1805 osób przystąpiło do podwójnie ślepej próby i przydzielono je komputerowo, losowo w blokach po 16 bez stratyfikacji, w celu otrzymania kapsułek zawierających 50 mg beta-karotenu (BASF, Wyandotte, Mich.) Lub identycznego placebo. Agenci badania byli wysyłani do pacjentów trzy razy w roku w zestawach kalendarzy, z instrukcjami przyjmowania jednej kapsułki dziennie. W odstępach czteromiesięcznych poprosiliśmy pacjentów o wypełnienie ankiet dotyczących chorób i hospitalizacji, ewentualnych objawów związanych z leczeniem, przestrzegania przy przyjmowaniu kapsułek, spożycia warzyw, stosowania witamin i procedur skórnych przeprowadzonych od czasu poprzedniego kwestionariusza. Pacjentom planowano co roku wracać do ośrodków klinicznych w celu wykonania pełnego badania skóry przeprowadzonego przez dermatologa. Gdy nie można było tego łatwo wykonać, badanie przeprowadzone przez zewnętrznego dermatologa uznano za dopuszczalne, jeśli uzyskano szczegółowy zapis. Aby monitorować śmiertelność w badanych grupach, nadal kontaktowaliśmy się z pacjentami, którzy nie pojawili się w swoich corocznych badaniach skórnych.
Pierwszorzędowym punktem końcowym badania było pierwsze wystąpienie nowego raka skóry podstawnokomórkowej lub raka płaskonabłonkowego po randomizacji. Studenci dermatolodzy zostali poinstruowani, aby wykonać biopsję na wszystkich zmianach skórnych klinicznie podejrzewanych o występowanie nowotworów na corocznych badaniach. Slajdy próbek biopsyjnych odczytywano lokalnie, a następnie wysyłano do ośrodka koordynującego w celu uzyskania niezależnego odczytu przez badanego dermatopatologa. W przypadku braku porozumienia między dwiema interpretacjami, w celu rozwiązania różnicy zastosowano czytanie przez dermatopatologa-konsultanta. Zmiany skórne usunięte w czasie innym niż zaplanowane badania (w tym biopsje wykonane przez lekarzy nie biorących udziału w badaniu) zostały zidentyfikowane za pomocą kwestionariuszy pacjentów i przeglądu dokumentacji medycznej, a slajdy zostały pobrane do odczytu przez koordynującego centrum dermatopatologa.
W trakcie badania zidentyfikowano 3975 zmian skórnych jako możliwe raki i zostały one usunięte przez dermatologów lub przez lekarzy pacjentów. W przypadku 91 z nich (2,3%) nie uzyskano mikroskopijnego szkiełka. Diagnozy lekarzy dotyczące tych 91 zmian to nowy rak (49), nawrót wcześniejszego raka (22), a nie rak (20)
[hasła pokrewne: schizofrenia prosta, zioła na rwę kulszową, lorkaseryna ]

0 thoughts on “Badanie kliniczne beta-karotenu mające na celu zapobieganie rakowi podstawnemu i rakom płaskonabłonkowym skóry ad”