Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/aqua-slim.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Transplantacja nerki: zasady i praktyka ad – Klinika endometrium
Skip to content

Transplantacja nerki: zasady i praktyka ad

2 lata ago

403 words

Ten nowy rozdział zawiera dokładny opis tej procedury z dobrze narysowanymi szkicami, aby zademonstrować odpowiednie kroki. Powikłania i wyniki zabiegu, w tym czynność nerek po transplantacji, są dobrze opisane i porównane z wynikami standardowej otwartej nefrektomii stosowanej u dawców. W przedmowie Morris komentuje, że postępy w transplantacji nerki były znacznie większe, niż mógł się spodziewać w ciągu sześciu lat od czwartej edycji. To nie może być bardziej prawdziwe niż pojawienie się nowych środków immunosupresyjnych, które są w dużej części odpowiedzialne za niemal stałą coroczną poprawę wyników przeszczepienia nerki. Sześć rozdziałów poświęcono szczegółowemu wyjaśnieniu ważnego tematu selektywnych dla komórek T immunosupresorów do transplantacji nerki. Zbiegło się również z poprawą przeżywalności i funkcjonowania nerek na przestrzeni lat, dzięki poprawie postępowania w przypadku powikłań; nie ma lepszej dyskusji na ten temat niż w rozdziałach poświęconych powikłaniom naczyniowym, urologicznym, sercowo-naczyniowym, zakaźnym, wątrobowym i neurologicznym, a także raków po transplantacji.
W pierwszym wydaniu swojej książki Morris zauważył, że w tym czasie wykonano 30 000 transplantacji nerek na całym świecie. Przeprowadzono około 500 000 transplantacji nerki. Tak duża liczba pacjentów nie bierze pod uwagę stale rosnącej liczby pacjentów, którzy oczekują korzyści płynących z tej terapii i którzy są bardziej prawdopodobne niż w poprzednich latach, aby zrealizować swoje nadzieje na nowe życie w wyniku coraz częstszego stosowania nerek. żyjący dawcy, być może ksenotransplantacja i potencjalne osiągnięcie tolerancji immunologicznej w przyszłości. Innymi słowy, transplantacja nerki jest ustaloną i wysoce skuteczną terapią, a ze względu na jej powodzenie długoterminowy stan zdrowia biorcy i optymalne przeżycie przeszczepu zależą nie tylko od lekarzy transplantacyjnych w ośrodkach transplantacyjnych, ale także od lekarzy z daleka od te centra. Ta piąta edycja będzie służyć jako ważny podręcznik dla osób specjalizujących się w transplantacji nerek; jest to najbardziej wiarygodna i wszechstronna książka dla lekarzy spoza ośrodków transplantacyjnych, którzy obecnie napotykają coraz więcej osób po przeszczepieniu nerki. Krótko mówiąc, ta książka jest obowiązkowa dla każdej biblioteki szpitalnej.
Oscar Salvatierra, Jr., MD
Stanford University Medical Center, Palo Alto, CA 94304
oscar. [email protected] stanford.edu
[więcej w: płuca bydlęce, moczenie mimowolne, zioła na rwę kulszową ]
[więcej w: tuberkulina, olx rawa mazowiecka, kwas paraaminosalicylowy ]

0 thoughts on “Transplantacja nerki: zasady i praktyka ad”

  1. Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas